Wersje językowe

5 sposobów na szybkie znalezienie tytułu piosenki!

Nie zawsze jesteś w stanie zidentyfikować utwór, który chodzi ci po głowie. Fragment melodii, czasem z tekstem, a czasem nawet sama linia melodyczna powtarza się, kawałek się podoba, ale żeby wysłuchać go całego musisz wiedzieć coś więcej. Chcesz wiedzieć, jak znaleźć tytuł piosenki? Możesz się zaskoczyć, ile jest narzędzi, które ci w tym pomogą! My podpowiadamy kilka z nich!

1. Pamiętasz słowa piosenki? Sprawdź tytuł przez… wyszukiwarkę

Najczęściej wystarczy dosłownie kilka słów, które wpiszesz w okno wyszukiwarki, a w wynikach pojawi się cały tekst piosenki, a z nim także tytuł piosenki i wykonawca. Nawet gdy kawałek jest śpiewany przez różnych artystów, wybór jest już zawężony i dotarcie do ulubionego wykonania to tylko kwestia chwil.

2. Muzyka w radiu: wykorzystaj RDS

Twoja rozgłośnia puszcza właśnie ten kawałek? Jak znaleźć tytuł piosenki z radia? Są przynajmniej dwie możliwości, pierwszą z nich jest RDS. Jeśli radioodbiornik ma opcję RDS, na jego wyświetlaczu pojawiają się różne informacje. Większość rozgłośni przez RDS przekazuje także informację o artyście, czasem także o tytule piosenki. Wystarczy obserwować wyświetlacz!

3. Playlista na stronie radia – wystarczy znać czas

Innym sposobem na to, jak znaleźć tytuł piosenki którą usłyszałeś w radiu jest wykorzystanie strony internetowej rozgłośni. Coraz więcej stacji na stronie www umieszcza playlistę, czyli listę piosenek, która jest odtwarzana w radiu danego dnia – wystarczy sprawdzić, czy twoje radio też ma taką opcję!

Sprawę ułatwia ułożenie piosenek w kolejności odtwarzania, określenie dokładnego czasu, w którym pojawiły się w eterze, lub możliwość odtworzenia kilku sekund piosenki z listy. Zapamiętaj, o której godzinie słyszałeś kawałek, który ci się spodobał, a potem sprawdź jego tytuł na stronie.

4. Zaśpiewaj do Google

Aplikacja Google dla smartfonów od niedawna ma nową opcję, która znacząco ułatwia odnalezienie tytułu piosenki, która kołacze się w głowie. Wystarczy wybrać ikonę mikrofonu przy oknie przeglądarki i opcję „Wyszukaj piosenkę”. Zanuć lub zaśpiewaj fragment piosenki – wyniki pojawią się w kilka sekund! Dużym plusem tego rozwiązania jest brak konieczności zainstalowania kolejnej apki na smartfonie.

5. Wykorzystaj aplikacje na smartphone

Shazam, Music Recognition, Soundhound, Musipedia – te aplikacje wiedzą, jak znaleźć tytuł piosenki! To bardzo popularne aplikacje ale tego typu narzędzi jest o wiele więcej – możesz wybrać taką, jaka odpowiada ci najbardziej swoją funkcjonalnością.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl