Wersje językowe

Jak zgrać muzykę z płyty? Sprawdź, jak to zrobić krok po kroku

Kiedy kilkanaście lat temu pojawiły się płyty CD, nikt nie przypuszczał, że tak szybko pojawi się nowy sposób odtwarzania muzyki. Tym bardziej że kasety, które zostały przez nie wyparte, funkcjonowały na rynku znacznie dłużej. Jednak rozwój technologii sprawił, że cyfrowe zapisy dźwięków i obrazów stały się najtańszymi i najszybszymi sposobami na odkrywanie muzyki i filmów. Dzięki temu możesz odtwarzać piosenki na telefonie, w aucie czy przenośnym urządzeniu. Pod warunkiem, że masz dostęp do legalnych plików. Możesz je kupić lub uzyskać ze swojej kolekcji. Sprawdź jak zgrać muzykę z płyty na MP3.

Jak zgrać muzykę z płyty i co jest do tego potrzebne?

Przede wszystkim, gdy chcesz zgrać muzykę z płyty, potrzebujesz do tego komputera. Istotne jest, by posiadał on napęd CD. Jeśli takiego nie ma, potrzebujesz zewnętrznego czytnika płyt. Sam proces jest niezwykle łatwy, jeśli zainstalowałeś wcześniej program Windows Media Player. Jest on domyślnie umieszczony w każdym komputerze, nie powinno więc być z tym problemu. Konwersja zajmie Ci kilka minut. Muzyka zostanie umieszczona w pliku, który możesz potem dowolnie wykorzystać. Najkorzystniej jest umieścić go w tzw. chmurze, by mieć dostęp do wszystkiego z każdego miejsca.

Zgrywamy piosenki z płyty krok po kroku

Aby zmienić płytę na format cyfrowy:

- umieść ją w czytniku i włącz program,

- na lewym panelu znajduje się ikona płyty, którą należy kliknąć,

- na górnym pasku wybierz opcję Ustawienia zgrywania. Zaznacz format MP3, gdyż domyślny WMA może nie być obsługiwany przez wszystkie urządzenia, jakie posiadasz,

- aby uzyskać lepszą jakość pliku, wybierz format FLAC, a w ustawieniach jakości zaznacz opcję 320 kb/s,

- kliknij Zgraj dysk CD.

Inny sposób na zgranie muzyki z płyty

Jeśli nie masz dostępu do omówionego wyżej programu, skorzystaj z innego. Doskonale sprawdzi się darmowy VLC Media Player, który wykona dokładnie taką samą pracę. Jest on nawet lepszy, a z pewnością niezawodny. Jak zgrać muzykę z płyty?

- Uruchom program,

- wejdź w menu Plik i wybierz Odtwórz płytę,

- kliknij strzałkę, która znajduje się obok pola Odtwarzaj i wybierz opcję Konwertuj,

- wybierz profil MP3,

- ustal, gdzie pliki mają zostać zapisane, nadaj też nazwę,

- kliknij Start.

Po kilku minutach będziesz już w posiadaniu cyfrowej wersji swojej ulubionej płyty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl